Váš nákupný košík je prázdny

Ste neprihlásený

PREDAJ PRÉMIOVÝCH HODINIEK

Anchar

Modelová rada Anchar je venovaná najrýchlejšej ponorke na svete K-162. Pri tvorbe ponorky bolo zakázané použiť existujúce technológie, prístroje a zariadenia. Tieto podmienky nesmierne zvýšili cenu ponorky, čím si medzi námorníkmi získala prezývku "Zlatá rybka"

Modelová rada Anchar je venovaná najrýchlejšej ponorke na svete K-162. Pri tvorbe ponorky bolo zakázané použiť existujúce technológie, prístroje a zariadenia. Tieto podmienky nesmierne zvýšili cenu ponorky, čím si medzi námorníkmi získala prezývku "Zlatá rybka"

Výsledkom projektu však bola unikátna ponorka, ktorá nemala vo svete obdoby. V roku 1969 bola K-162 hotová. Počas skušobnej plavby pri 80% výkone reaktorov vyvinula rýchlosť 42 uzlov. V roku 1971, pri plnom výkone dosiahla rýchlosť 44,7 uzlov (87,8 km/h), čo sa doteraz považuje medzi ponorkami za absolútny rekord.

Ponorka Anchar slúžila pre ruské námorníctvo v čase vrcholiacej studenej vojny.

Vznik ponorky: december 1963
Uvedenie do prevádzky: december 1968
Vyradené z prevádzky: 1980

Rýchlosť: 44.7 uzlov (82,78 km / h; 51,4 mph)
Testovacia hĺbka: 400 m

Anchar – Dakar

Na svete niet človeka, ktorý by nepoznal svetové preteky RALLY DAKAR. Spoločnosť Vostok Europe vyrobila hodinky Vostok Europe Dakar, ktoré vydržali všetky skúšky na pretekoch Dakar 2012. Preteky sa realizujú už od roku 1978, čiže už 39 rokov štartujú motocyklisti. Na týchto pretekoch sa zúčastnil aj slovenský pretekár Štefan Svitko, ktorý obsadil piatku priečku. Hodinky špeciálnej edície Anchar dakar vydržali na ruke Gigantautasa Igarisa, celú cestu boli pod neustálym vplyvom piesku, prachu, rýchlych zmien tlaku a pod vplyvom 50 stupňových teplotných podmienkach. Hodinky vydržali aj nárazy kameňov, ktorý vylietali spod kolies. Samozrejme hodinky boli po pretekoch preskúšané a skúškou prešli!

 

Každý detail hodiniek bol vyhotovený profesionálnymi výrobcami. Hodinky sú vyrobené tak, aby bolo vidno čas aj pri hĺbkovom potápaní. Maximálnu čitateľnosť času v hĺbke majú za úlohu tríciové ampulky, ktoré sa nachádzajú na ciferníku, minútovej a hodinovej ručičke a počet týchto ampuliek je 16. V polohe 3., 6., 9. a 12. hodiny sú tríciové ampulky žltej farby a ostatné sú zelenej farby. 

Hodinky sú vybavené lunetou, ktorá slúži na meranie času. Ciferník hodín chráni minerálne sklíčko, ktoré je najpoužívanejšie v hodinárskom priemysle a je odolnejšie voči rozbitiu ako iné sklíčko.

Na púzdre hodiniek je vygravírovaná ponorka, po ktorej je modelová rada Anchar pomenovaná.

Balenie:

  • hodinky
  • silikonový remienok
  • kožený remienok
  • náradie na výmenu remienku
  • vodotesný box
  • manuál v slovenskom ale aj anglickom jazyku
  • záručný list
  • potvrdenie o skúške vodotesnosti

Filter:

Typ

Strojček

Púzdro hodín

Remienok

Funkcie

Vodotesnosť

Farba ciferníka

Osvetlenie ciferníka

Newsletter

Získajte prehľad o novinkách a akciách

Novinky posielame 1x za 1-2 týždne.

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím