Kúpte si hodinky a box na hodinky v hodnote 69 € dostanete od nás ZDARMO

Váš nákupný košík je prázdny

Ste neprihlásený

PREDAJ PRÉMIOVÝCH HODINIEK

Lunokhod 2

Lunokhod bol prvý diaľkovo ovládaný robot, ktorý sa dokázal pohybovať po povrchu mimo Zeme. Tento prístroj pôsobil na mesiaci takmer rok od 17. 11. 1970 do 4. 10. 1971, čo bolo oveľa dlhšie než naplánovali.

Lunokhod bol prvý diaľkovo ovládaný robot, ktorý sa dokázal pohybovať po povrchu mimo Zeme. Tento prístroj pôsobil na mesiaci takmer rok od 17. 11. 1970 do 4. 10. 1971, čo bolo oveľa dlhšie než naplánovali. Po vyčerpaní zásob zdroja tepla Lunokhod nenadviazal spojenie so ZemouPo 38 rokoch sa s ním podarilo spojiť. Vedci našli zvyšky Luny 17, ktorá dostala Lunokhod na mesiac, našli aj stopy po kolesách a taktiež malý hrboľ, zdalo sa že to je Lunokhod. Nakoniec tam poslali laserový signál. Lunokhod odpovedal odvetný signál, ktorý bol oveľa výraznejší, než signál teraz z mladších a modernejších prístrojov. Tento Lunokhod bol vystavený v roku 1993 na aukcii a bol vydražený v cene 68 500 USD, čo je teraz cca 62 867,11 EUR. Tento neuveriteľný stroj bol na mesiaci až 40 rokov.
 

Lunokhod dopravila na povrch Mesiaca automatická sonda Luna 17 behom siedmich dní. Na konci každého lunárneho dňa, čo sa rovná cca 28 pozemských, bol prístroj zaparkovaný tak, aby mohol nasledujúci deň získať slečné žiarenie.
Lunokhod mal samozrejme aj kameru, ktorá snímala Mesiac a zvuky snímali špeciálne antény.
Tento prístroj nafotil viac ako 20 tisíc fotografií a 200 panoramatických fotiek Mesiaca.

Tvar púzdra na modeloch pripomína samotný Lunokhod. Modely majú viacvrstvový ciferník, kde spodná vrstva imituje mesačný popruh. Na ciferníku majú 15 tríciových ampuliek, každá táto impulka má zrkadlový reflektor pre lepšie osvedlenie, presne ako Lunokhod.

Hodinky majú lunetu, ktorá služi na meranie času. Na púzdre hodiniek je vygravírovaný Lunokhod, po ktorom je modelová rada pomenovaná.

Balenie

  • hodinky
  • kožený remienok
  • silikónový remienok
  • náradie na výmenu remienku
  • vodotesný box
  • manuál v slovenskom ale aj anglickom jazyku
  • záručný list
  • potvrdenie o skúške vodotesnosti

Vostok 

Filter:

Typ

Strojček

Púzdro hodín

Remienok

Funkcie

Vodotesnosť

Farba ciferníka

Osvetlenie ciferníka

Newsletter

Získajte prehľad o novinkách a akciách

Novinky posielame 1x za 1-2 týždne.

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím